KONST / Litografier / Färglitografi 14114050
nr 1411 4050
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 145/210 cm. Bildmått: 63x53 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
måndag 16 augusti 2021
kl 19:01:08
Gunnar Allvar
Läs mer om Gunnar Allvar